Untitled-1

مدیریت پیمانکاران

در زمان‌های اخیر، حرکت قابل‌توجهی به سمت برون‌سپاری موقعیت‌های درون سازمانی در نظر گرفته می شود که این موقعیت ها و نقش ها آنهایی هستند که می توانند توسط منابع خارج انجام شوند. و اینجاست که پیمانکاران برای انجام کاری که برون سپاری شده است وارد عمل می‌شوند.

در زمان‌های اخیر، حرکت قابل‌توجهی به سمت برون‌سپاری موقعیت‌های درون سازمانی به فروشندگانی که منابع مشاغل مذکور را تامین می‌کنند، وجود داشته است. در نظر گرفته می شود که این موقعیت ها و نقش ها آنهایی هستند که می توانند توسط منابع خارج انجام شوند. و اینجاست که پیمانکاران برای انجام کاری که برون سپاری شده است وارد عمل می شوند.

پدیده استفاده از پیمانکاران برای پست های معمولی روز به روز در حال افزایش است و دیدن بسیاری از این کارگران موقت در حال انجام کارهایی است که در غیر این صورت توسط منابعی که به طور تمام وقت توسط سازمان به کار گرفته می شد انجام می شد.

نمونه‌هایی از سازمان‌هایی که از پیمانکاران به عنوان بخش قابل‌توجهی از نیروی کار خود استفاده می‌کنند، از وزارت دفاع ایالات متحده گرفته تا مایکروسافت و در هند، بسیاری از سازمان‌های فناوری اطلاعات مانند IBM، پیمانکاران را برای انجام کار استخدام می‌کنند.

تا همین اواخر، عمل استخدام پیمانکاران یا “موقت” به عملکردهای اداری و پشتیبانی مانند مدیریت منابع انسانی و زیرساخت محدود می شد. با این حال، اکنون حوزه‌های کار منظم مانند تحویل و اجرای پروژه را در بر می‌گیرد.

دلایل استفاده از پیمانکاران از هزینه های سربار کمتر تا پر کردن تقاضای موقتی که نیازی به استخدام کارمندان دائمی ندارد، متغیر است. سازمان نیازی به ارائه مزایای سلامت و مستمری به پیمانکاران ندارد و از این رو می توان در این هزینه ها صرفه جویی کرد.

علاوه بر این، پس از اتمام پروژه، پیمانکاران می توانند به سازمان مادر یا فروشنده بازگردانده شوند. این بدان معناست که سازمان استخدام کننده باری از نیروی مازاد بر دوش ندارد.

میدیریت پیمانکاران

مسائل مربوط به استخدام پیمانکاران

مسائل مختلفی در رابطه با استخدام و مدیریت پیمانکاران وجود دارد. بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات دارای قدرت قابل توجهی به عنوان ابزاری برای داشتن یک بافر در هنگام ورود پروژه‌های جدید هستند.

با این حال، برای بسیاری از سازمان‌های با اندازه متوسط ​​و کوچک، حفظ استحکام روی نیمکت اغلب لوکس است. بنابراین، اگر پیش‌بینی می‌کنند پروژه‌های جدیدی به آنها سپرده شود، فوراً از فروشنده می‌خواهند تا منابع مورد نیاز پروژه‌های جدید را برای آنها تأمین کند.

البته، در واقعیت، به دلیل زمان صرف شده برای بررسی پیمانکاران و زمان صرف شده برای سرعت بخشیدن به آنها در مورد کارهایی که باید انجام شود، اغلب بین درخواست منابع جدید و منابعی که واقعاً وارد می شوند، تاخیر وجود دارد.

مدیریت فروشندگان

برخی از مسائلی که قبل از ورود به پیمانکاران باید در نظر گرفته شود، مربوط به نحوه رسیدگی به مسئولیت ناشی از عدم اجرای پیمانکاران، میزان کنترل مدیران بر فروشندگان و شرایط و ضوابط پرداختی است که سازمان ها دارند، باید با فروشندگان داشته باشید.

در مطالعات و نظرسنجی‌ها مشخص شده است که پیمانکاران و فروشندگان در مناطق خاکستری رابطه کارفرما-کارمند فعالیت می‌کنند و از این رو مدیران باید مراقب خود در برخورد با فروشندگان باشند. تعهدات و اقدامات تنبیهی با هدف فروشندگان معمولاً به دلیل نحوه تنظیم قراردادها حل نمی شود. از این رو، برای سازمان‌ها ضروری است که قبل از استخدام فروشندگان، «سنجش لازم» را انجام دهند.

مدیریت پیمانکاران

برای نتیجه گیری، انتظار می رود رویه استخدام فروشندگان افزایش یابد و از این رو نیاز است که هر دو طرف بنشینند و در مورد روش های رابطه قراردادی قبل از تعهد به آن بحث کنند. به این ترتیب در صورتی که قراردادها به گونه ای تنظیم شوند که جای ابهام کمی وجود داشته باشد، اختلافات بر سر مسئولیت و پاسخگویی به صورت دوستانه حل می شود.

شرکت «توسعه دهندگان سرمایه سازمانی بهین کاو» با استفاده از اساتید تراز اول کشور و بعضاً بین المللی، ایجاد زیرساختهای لازم منابع انسانی، سخت افزاری و نرم افزاری آمادگی دارد نسبت به برگزاری دوره های آموزشی و بسته های یادگیری مختلف در زمینه مدیریت، روانشناسی، ارزیابی عملکرد منابع انسانی، دانش و مهارت مدیریت پروژه، بسته های تربیت مدیر، مدیریت عملکرد و … به صورت حضوری و برخط (آنلاین) برای سازمان ها، شرکت ها و مشتریان خود اقدام نماید.

مدیریت پیمانکاران

همه حقوق این سایت برای «شرکت بهین کاو» محفوظ است.