Untitled-1

تنوع در سازمان‌ها

با ظهور جهانی شدن، داشتن نیروی کار متشکل از قومیت های مختلف همزمان با بلوغ پارادایم کسب و کار برای سازمان ها ضروری شده است. جنسیت دیگر یک محدودیت نیست. این امر باعث تغییرات گسترده ای در نحوه استخدام افراد توسط سازمان ها شده است. علاوه بر این، در بسیاری از کشورها قوانین حاکم بر شرکت‌ها به گونه‌ای وضع شده‌اند که باعث می‌شود شرکت‌ها به طور فعال تنوع را تشویق کنند.

در سال‌های اخیر، سازمان‌ها در همه بخش‌ها به شدت به سمت مفهومی به نام تنوع نیروی کار، کار می‌کنند. هنگامی که یک آگهی شغلی را می بینید که در مورد فرصت های برابر صحبت می کند، ممکن است تعجب کنید که در مورد چیست. به بیان ساده، تنوع در استخدام به این معنی است که کارفرما به طور فعال در حال پیگیری چیزی است که می توان آن را عدم تبعیض برای استخدام های احتمالی بر اساس جنسیت، قومیت، محدودیت های فیزیکی و موارد مشابه نامید. این بدان معناست که کارفرما یا سازمان سیاستی را اتخاذ می کند که در آن بین متقاضیان بر اساس دلایل ذکر شده در بالا تفاوت قائل نمی شوند و شایستگی تنها معیار هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب بودن یک استخدام احتمالی است.

چرا تنوع؟

با ظهور جهانی شدن، داشتن نیروی کار متشکل از قومیت های مختلف همزمان با بلوغ پارادایم کسب و کار برای سازمان ها ضروری شده است. جنسیت دیگر یک محدودیت نیست. این امر باعث تغییرات گسترده ای در نحوه استخدام افراد توسط سازمان ها شده است. علاوه بر این، در بسیاری از کشورها قوانین حاکم بر شرکت‌ها به گونه‌ای وضع شده‌اند که باعث می‌شود شرکت‌ها به طور فعال تنوع را تشویق کنند. به عنوان مثال، ایالات متحده با تصویب “قانون فرصت های برابر” طرفدار اصلی تنوع است. این قانون کارفرمایان را موظف می کند که بر اساس جنسیت، رنگ، ترجیحات سبک زندگی یا هر ویژگی دیگری که در قانون ذکر شده است، تبعیض قائل نشوند. این امر اشتغال زنان و رنگین پوستان را پر کرده و موانعی را که تهدید می‌کرد این گروه‌ها را در دنیای شرکت‌ها نیز در اقلیت قرار دهد، برطرف کرده است.

هنوز یک مسیر طولانی برای رفتن هست

اگرچه قوانین فرصت‌های برابر را الزامی می‌کنند، اما در عمل، استخدام گروه‌های محروم و اقلیت در مقایسه با گروه‌های اکثریت از نظر نسبی عقب‌تر است. به عنوان مثال، برای کارفرمایان غیر معمول نیست که رزومه زنان و رنگین پوستان را حذف کنند. در هند همچنان موانعی برای استخدام افراد از ایالت‌های خاص وجود دارد، همانطور که در گزارش‌های خبری که در گذشته نزدیک منتشر شد، مشهود است. این شیوه‌ها مطمئناً نامطلوب هستند و اهداف کارفرمایان را در پذیرش تنوع در محل کار پنهان می‌کنند. علاوه بر این، با توجه به انبوه دعاوی در مورد تبعیض جنسی و آزار و اذیت جنسی بر اساس قومیت، روشن می شود که بیش از قوانینی که به این موضوعات می پردازند، نیاز به تغییر ذهنیت در بین شرکت ها داریم و اعمال تنوع چیزی است که باید انجام شود. از بالا تشویق می شود.

چند پیشنهاد

یکی از راه‌هایی که کارفرمایان می‌توانند تنوع را تشویق کنند، ترویج مفهوم «رزومه‌های کور» است که نام، جنسیت یا قومیت متقاضی ذکر نشده باشد. این اطمینان حاصل می کند که استخدام کنندگان رزومه ها را فقط بر اساس صلاحیت متقاضیان بررسی می کنند و سایر عوامل در درجه دوم اهمیت قرار دارند. راه دیگر برای اطمینان از تنوع این است که نیروی کار را نسبت به مسائل جنسیتی و قومی حساس کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها نسبت به افرادی که شبیه آنها نیستند مدارا می کنند.

نتیجه

در خاتمه، باید تفاوت بین داشتن سیاست تنوع و اجرای واقعی آن را با مقایسه آن با ضرب المثل در مورد تفاوت بین حرف قانون و روح قانون درک کرد. تنها با حصول اطمینان از رعایت روحیه قانون، کارفرمایان می توانند واقعاً تنوع را بپذیرند.

شرکت «توسعه دهندگان سرمایه سازمانی بهین کاو» با استفاده از اساتید تراز اول کشور و بعضاً بین المللی، ایجاد زیرساختهای لازم منابع انسانی، سخت افزاری و نرم افزاری آمادگی دارد نسبت به برگزاری دوره های آموزشی و بسته های یادگیری مختلف در زمینه مدیریت، روانشناسی، ارزیابی عملکرد منابع انسانی، دانش و مهارت مدیریت پروژه، بسته های تربیت مدیر، مدیریت عملکرد و … به صورت حضوری و برخط (آنلاین) برای سازمان ها، شرکت ها و مشتریان خود اقدام نماید.

همه حقوق این سایت برای «شرکت بهین کاو» محفوظ است.